انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51497

30 بازدید1 views

به گزارش #فراسخن، بهرام قاسمی که امروز (جمعه) برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در حسینیه جماران حضور یافته بود، در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن اظهار داشت: تعبیر نمایندگی های سیاسی ایران در کشورهایی که به وقت محلی انتخابات در آنجا آغاز شده، […]

به گزارش #فراسخن، بهرام قاسمی که امروز (جمعه) برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در حسینیه جماران حضور یافته بود، در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن اظهار داشت: تعبیر نمایندگی های سیاسی ایران در کشورهایی که به وقت محلی انتخابات در آنجا آغاز شده، این بود که این دوره از انتخابات، یکی از انتخابات بی نظیر است.
وی با یادآوری اینکه انتخابات در ساعت ۸ به وقت محلی در کشورهای مختلف آغاز می شود، گفت: آخرین گزارش ها در کشورهای حوزه اقیانوسیه و برخی کشورهای آسیایی که انتخابات در آنجا آغاز شده، از مشارکت گسترده ایرانیان خارج از کشور حکایت دارد.
وی درباره تاثیر حضور مردم در پای صندوق های رای در تحکیم موقعیت بین المللی و منطقه ای ایران نیز اظهار داشت: از آنجا که ایران عضو هیچ اتحادیه نظامی و امنیتی در جهان نیست و استقلال خود را دارد، تنها چیزی که به آن متکی است، نیروهای مردمی است که همواره در صحنه های مختلف حضور داشته اند.
قاسمی افزود: مردم در چهار دهه گذشته حضور خود را در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ثابت کرده اند و نشان داده اند که می توان از این ظرفیت برای ارتقای جایگاه منطقه ای و بین المللی کشور بهره برد.
قاسمی اظهار داشت: انتخابات امروز در ایران می تواند نقطه عطف و آغازین دیگری در مسیر حرکت ملت ایران باشد.
وی یادآور شد: با توجه به روند تحولات در منطقه و جهان و حساسیتی که کشورمان در عرصه منطقه ای و به ویژه بحران های موجود در منطقه با آن مواجه است، می توان با هوشمندی ملت، امنیت و ثبات کشور را حفظ کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه با اشاره به تحولات اقتصادی کشور پس از اجرای برجام، ابراز امیدواری کرد که ملت ایران بتواند مسیر تحولات اقتصادی خود را نیز با توجه به لغو بخشی از تحریم ها ادامه دهد.
وی حضور مردم در این انتخابات را گسترده توصیف کرد و افزود: مردم همان گونه که در دوران های گذشته به اشکال مختلف از جمله جنگ تحمیلی و دوران سازندگی، نقش آفرین بوده اند، این بار نیز نقش خود را ایفا کرده اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد که با حضوری که مردم در پای صندوق رای داشته اند، بتوانند حماسه ای دیگر خلق کنند و به قدرت های خارجی یاد بدهند و تکرار کنند که مردم ایران مستقل و آزاد هسنتد و آرامش و ثبات و آبادانی خود را طلب می کنند.
در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند .
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند.
خبرنگار: یحیی معماری*انتشاردهنده:مریم مولوی
۶۵۳۹**۲۰۲۵**۱۵۸۴

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.