انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51502

14 بازدید1 views

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری #فراسخن، انتخابات بیست و نهم اردیبهشت در شرایط کنونی یکی از مهمترین انتخابات های کشور و منطقه است که نقش تعیین کننده ای در معادلات داخلی و بین المللی دارد.تاکید های مکرر مقام معظم رهبری بر مشارکت گسترده و احساس تکلیف مردم برای تعیین سرنوشت در دوره های […]

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری #فراسخن، انتخابات بیست و نهم اردیبهشت در شرایط کنونی یکی از مهمترین انتخابات های کشور و منطقه است که نقش تعیین کننده ای در معادلات داخلی و بین المللی دارد.
تاکید های مکرر مقام معظم رهبری بر مشارکت گسترده و احساس تکلیف مردم برای تعیین سرنوشت در دوره های مختلف، نشان از آن دارد در این دوره از انتخابات باید منتظر شکل گیری حماسه ای دیگر از حضور مردم بود.
با توجه به میزان حضور مردم و اهمیت آن پژوهشگر #فراسخن با تنی چند از چهره های ورزشی در زمینه چرایی این حضور به گفت وگو نشست.
چهره ها و پیشکسوتان ورزش فوتبال در این گفت وگو با اشاره به اهمیت حضور مردم در پای صندوق های رای، تاکید کردند که حماسه حضور مردم در انتخابات تنها بخشی از کارنامه انقلابی شهروندان است.

** اقتدار نظام در گرو مشارکت مردم است
«مسعود مرادی» داور بازنشسته فوتبال در گفت وگو با گروه پژوهش و تحلیل خبری #فراسخن با اشاره به اهمیت مشارکت در انتخابات به عنوان یکی از مهمترین نمادهای تعیین سرنوشت گفت: مشارکت در انتخابات فارغ از هر نتیجه ای، پیام های فراوانی برای کشور و نظام دارد.
داور پیشین فوتبال ایران اظهار کرد: بخش بزرگی از اقتدار نظام در گروه مشارکت مردمی است. اگر این مشارکت محقق شود همچنانکه مقام معظم رهبری فرمودند اقتدار مردم در صحنه های مختلف به رخ جهانیان کشیده می شود.
مرادی با اشاره به وظیفه متقابل مردم و دولت ها گفت: مشارکت سیاسی گسترده مردم، مشروعیت و اقتدار را برای دولت به ارمغان خواهد آورد اما مردم نیز پس از انتخابات خواسته های فراوانی دارند که باید توسط دولت ها تامین شود.
او گفت: به عنوان بخش کوچکی از جامعه بزرگ داوری فوتبال انتظار دارم که در دولت دوازدهم به بحث مشکلات فدراسیون و خواسته های داوران توجه دو چندان داشته باشد.

** مشارکت نظام را بیمه می کند.
«مهدی پاشازاده» مدافع پیشین تیم ملی و پیشکسوت تیم فوتبال «استقلال تهران» از مشارکت مردم در انتخابات بیست و نهم اردیبهشت به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انتخابات ها یاد کرد.
او به پژوهشگر #فراسخن گفت: حضور گسترده و همراهی چندین باره مردم با نظام می تواند اقتدار کشور را افزایش داده و آن را در برابر برخی از مشکلاتی موجود در منطقه بیمه کند.
این پیشکسوت باشگاه استقلال با اشاره به تلاش برخی از لیست های انتخاباتی و افراد برای همراهی چهره های ورزشی گفت: در برخی از انتخابات ها به ویژه شورای شهر نامزد ها گاهی از ورزشکاران و چهره های هنری به عنوان نماد انتخاباتی خود بهره می گیرند اما پس از پیروزی در انتخابات و تکیه بر کرسی بهارستان تمام وعده ها را فراموش می کنند.
وی در پایان با اشاره به خواسته خود از دولت آینده گفت: مسوولیت پذیر در برابر تمامی افراد جامعه یکی از مهمترین خواسته های مردم از دولت و شوراهای آینده است.

** مشارکت وظیفه و تکلیف ملی است
«حمید درخشان» پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس یکی از کسانی بود که در زمینه اهمیت مشارکت مردم گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه و تکلیف ملی است که سرنوشت کشور را در چهار سال آینده تعین می کند.
ملی پوش پیشین فوتبال افزود: به عنوان یکی از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس از تمام مردم به ویژه ورزشکاران، طرفداران و فوتبال دوستان می خواهم برای پیشرفت جامعه در انتخابات بیست و نهم اردیبهشت ماه حضور گسترده ای داشته باشند.
او گفت: انتخابات پایان می یابد، اما نامزد پیروز در انتخابات باید اولویت خود را رسیدگی به قشرهای مختلف جامعه بدون هیچ نگاهی حزبی یا جناحی قرار دهد.

**مشارکت تنها بخشی کارنامه مردم انقلابی است
«علی انصاریان» بازیکن پیشین سرخآبی ها از دیگر چهره های ورزشی بود که نگاه متفاوتی به مقوله مشارکت مردم در انتخابات داشت.
وی به پژوهشگر #فراسخن گفت: اینکه امثال من به عنوان چهره های شناخته شده ورزشی بخواهد مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کند به یقین نمی تواند زیاد موثر باشد زیرا مردم ما در ۳۸ سال گذشته یاور و حامی اصلی انقلاب بوده و در هر کجا که لازم دانسته اند بدون توجه به رنگ یا جناح سیاسی در زمینه های مختلف مشارکت داشته و برگ زرینی از حماسه را خلق خلق کرده اند.
او گفت: مشارکت در پیروزی انقلاب، حضور گسترده در جنگ تحمیلی و حماسه انتخابات در دوره های مختلف تنها بخشی از کارنامه زرین این مردم است و آنان هستند که سمت و سوی رفتارهای سیاسی را برای ما تعیین می کنند.
انصاریان در پایان اظهار کرد: دولت ها باید قدردان حضور مردم باشد و پس از انتخابات بدون توجه به رنگ و جناح سیاسی به تمامی وعده های خود به مردم پایبند باشند.
**پژوهشم**۲۰۵۲**۱۶۰۱**خبرنگار: غفار میرزایی** انتشاردهنده : شهنازحسنی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.