انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51529

33 بازدید1 views

«حسن شاه بیگ» معاون سفیر کشورمان در چین روز جمعه با اعلام این خبر به خبرنگار #فراسخن یادآور شد که دلیل اتخاذ این تصمیم استقبال پرشور مردم برای شرکت در انتخابات بود تا همه بتوانند در این رویداد مهم سیاسی مشارکت داشته باشند.وی گفت: ایرانیان مقیم چین از ساعت ۸ صبح به وقت محلی (۴:۳۰ […]

«حسن شاه بیگ» معاون سفیر کشورمان در چین روز جمعه با اعلام این خبر به خبرنگار #فراسخن یادآور شد که دلیل اتخاذ این تصمیم استقبال پرشور مردم برای شرکت در انتخابات بود تا همه بتوانند در این رویداد مهم سیاسی مشارکت داشته باشند.
وی گفت: ایرانیان مقیم چین از ساعت ۸ صبح به وقت محلی (۴:۳۰ دقیقه صبح به وقت تهران) به پای صندوق های رای مستقر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن و سرکنسولگری کشورمان در شهر گوانگجو و شانگهای رفتند اما به دلیل استقبال بیش از حد مردم، زمان رای گیری تا ساعت ۱۹ امشب به وقت محلی تمدید شد .
معاون سفیر کشورمان در چین همچنین از ایرانیان مقیم در چین خواست تا بر اساس زمان بندی اعلام شده خود را به محل اخذ رای رسانده و آرای خود را به صندوق بیاندازند.
شاه بیگ در خصوص منطقه هنگ کنگ نیز گفت که این منطقه طبق زمان بندی اعلام شده راس ساعت ۱۸ به وقت محلی کار رای گیری را به پایان خواهد رساند.
پیشتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی نیز اعلام کرده بود زمان برگزاری انتخابات در این کشور ۲ ساعت تمدید شده است.
گفتنی است، ایرانیان مقیم در کشورهای شرق آسیا از جمله چین، کره جنوبی و ژاپن به دلیل اختلاف ساعت، امروز بین ۳ الی ۴ ساعت و نیم زودتر از آغاز ساعت اخذ رای در ایران به پای صندوق های رای رفتند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۱۰۲ کشور و ۳۱۰ شعبه برگزار می شود .در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی هستند.
در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، در نخستین جمعه بعد از روز مرحله اول انتخابات، دور دوم برگزار خواهد شد.
آساق**۱۵۹۷*انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.