انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51546

13 بازدید0 views

طبق گزارش، اداره کل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیش از ۵۷۰ خبرنگار از ۴۲ کشور جهان از نزدیک این انتخابات را پوشش خبری و تصویری می دهند.بر این اساس تاکنون برای ۲۵۲ خبرنگار و عوامل خبری از ۱۱۹ رسانه مختلف وابسته به ۲۹ کشور جهان روادید صادر شده که در مقایسه […]

طبق گزارش، اداره کل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیش از ۵۷۰ خبرنگار از ۴۲ کشور جهان از نزدیک این انتخابات را پوشش خبری و تصویری می دهند.
بر این اساس تاکنون برای ۲۵۲ خبرنگار و عوامل خبری از ۱۱۹ رسانه مختلف وابسته به ۲۹ کشور جهان روادید صادر شده که در مقایسه با آمار روادید صادره برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال ۱۳۹۲، ۳۵ درصد رشد داشته است.
بسیاری از این نمایندگان رسانه های خارجی ، با انتشار فیلم و تصاویر از نخستین ساعات رای گیری در این انتخابات و حضور شخصیت های مهم کشور در شعب اخذ رای و همچنین حضور گسترده مردم ، اظهارات کوتاهی نیز در صفحات توئیتری خود داشتند.
** خبرنگار نیویورک تایمز: طولانی ترین صف را در ۱۵ سال حضور درایران دیده ام
‘توماس اردبرینک’ خبرنگار نیویورک‌ تایمز در تهران امروز در صفحه توییتر خود با اشاره به ادامه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران و تجمع مردم در حسینیه ارشاد، نوشت: امروز در حسینیه ارشاد، طولانی ترین صف ( مردم) را در ۱۵ سال حضورم در تهران دیدم.
وی در توئیت دیگری نوشت : احتمالا افراد بیشتری برای رای دادن در بعد از ظهر (در شعب اخذ رای) حضور یابند و در مجموع انتظار می رود که آمار مشارکت بالایی به ثبت برسد.
**خبرنگار فرانس ۲۴: چهارسال آینده ایران چگونه شکل می گیرد؟
بخشی از گزارش ، خبرنگار فرانس ۲۴ نیز در مورد انتخابات ایران ، درصفحه توئیتر با عنوان ‘ چهارسال آینده ایران چگونه شکل می گیرد’ در این شبکه اجتماعی بازتاب داده شد.
**خبرنگار فرانس ۲۴: اخبار انتخابات ایران به سه زبان پوشش داده می شود
‘صنم شنتایی’ خبرنگار دیگر فرانس ۲۴ نیز با انتشار عکسی از تیم خبرنگاران این شبکه در صفحه توئیتر نوشت این تیم به سه زبان فرانسه ، عربی و ا نگلیسی اخبار مرتبط با انتخابات ایران ۲۰۱۷ را پوشش می دهند.
وی در توئیتی با اشاره به اینکه رای دهندگان ایرانی رنگارنگ هستند،نوشت : یکی از رای دهندگان زن به من گفت که به ایران آمده تا بخاطر آینده جوانان رای دهد.
** خبرنگار آ اف پ : مردم زیادی در صف رای دادن هستند
علی نوریان خبرنگار آ اف پ در یکی از توئیت های خود نوشت : صفی عظیمی از رای دهندگان در حسینیه ارشاد منتظر رای دادن هستند.وی این توئیت خود را با فیلمی در این زمینه همراه کرد.
نوریان در توئیت دیگری از رای دادن کارگردان ایرانی و برنده جایزه اسکار،اصغر فرهادی و دیگر ایرانیان در کن فرانسه خبر داد.
برخی خبرنگاران خارجی نیز حضور اقلیت های مذهبی در کنار میلیون ها رای دهنده ایرانی در پای صندوق های رای را در قالب کلمات ، تصاویر و فیلم توئیت کردند.
به گزارش #فراسخن، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران امروز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ به صورت همزمان در ایران و در ۱۰۲ کشور درحال برگزاری است .
در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی هستند.
در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، در نخستین جمعه بعد از روز مرحله اول انتخابات، دور دوم برگزار خواهد شد.
آساق** مریم شفیعی **

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.